Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'ye Savcıya ve Hakime Hakaretten 75 Bin 600 Lira Cezası

ADANA'nın Ceyhan Belediye Başkanlığı dönemiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 'edimin ifasına fesat karıştırma' suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü'ye, adliye çıkışı yaptığı açıklamalar nedeniyle yargılandığı davada da başsavcı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'ye Savcıya ve Hakime Hakaretten 75 Bin 600 Lira Cezası
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'ye Savcıya ve Hakime Hakaretten 75 Bin 600 Lira Cezası Kanaltürk Haber

ADANA'nın  Ceyhan Belediye Başkanlığı dönemiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 'edimin ifasına fesat karıştırma' suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Büyükşehir Belediye Başkanı  MHP'li  Hüseyin Sözlü'ye, adliye çıkışı yaptığı açıklamalar nedeniyle yargılandığı davada da başsavcı ve mahkeme başkanına hakaretten 75 bin 600 lira para cezası verildi.

Adana 25.  Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya,  Adana Cumhuriyet Başsavcısı  Ali Yeldan ile Mahkeme Başkanı Eray Doğan'a yönelik sözleri üzerine 'hakaret ve iftira' suçlarından 12 yıl 8 ay hapis cezası talebinde bulunulan Sözlü katılmadı. Avukatları, "Eleştiri sınırları içinde kalmıştır. Kasıt yoktur" dedi.

Mahkeme, Sözlü'yü,  Başsavcı Yeldan ve Doğan'a yönelik 'kamu görevlilerine hakaret' suçundan 37 bin 800'er liradan 75 bin 600 lira para cezasına çarptırıldı. 'İftira' suçundan ise yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti.

5 YIL HAPİS CEZASI VERİLMİŞTİ

Hüseyin Sözlü, daha önce başkanı olduğu  Ceyhan Belediyesi'ndeki yol yapım işleri ile ilgili olarak 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde 14 belediye çalışanı ve firma yetkilisi ile birlikte 'Edimin İfasına Fesat Karıştırmak'  suçundan 5 sanık ile birlikte 5'er yıl hapis cezasına çaptırıldı. Karar temyizde bekliyor.

- Adana

adana büyük şehir belediyesi savcı hakim ceza ceyhan mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu