LYS’ye gireceklere müjde! O silgiler değişti

Silmeyen silgiler değişiyor. 12 Mart'ta yapılan YGS sınavında öğrencileri endişelendiren silmeyen silgiler, LYS'de kullanılmayacak.

LYS’ye gireceklere müjde! O silgiler değişti
LYS’ye gireceklere müjde! O silgiler değişti Kanaltürk Haber

12 Mart’ta yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndan (YGS) sonra silgi ile ilgili ÖSYM birçok kişi tarafından eleştirilmişti. Öğrencilerin, silginin yeterince silmediği ve iz bıraktığı, optik okuyucunun da iyi silinmemiş bu işaretleri okuyabileceği gibi endişelere kayıtsız kalmayan ÖSYM yetkililer, 10 Haziran’da yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) yeni silgilerin kullanacağını duyurdu.

Habertürk’ten Öznur Karslı’nın haberine göre ‘silmeyen silgi konusunu CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer tarafından da Meclis gündemine taşındı. Gelen şikâyeler üzerine YGS’de öğrencileri mağdur eden silginin değiştiği öğrenildi. ÖSYM’nin açtığı yeni ihale sonucu eskisi gibi mavi silgiler alındı ve geçen ay yapılan ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) ve KPSS'de (Kamu Personeli Yerleştirme Sınavı) bu silgilerin kullanıldı. Yeni silgileri test eden ÖSYM yetkilileri, marka ve maliyet konusunda bilgi vermedi.

LGS ÖYSM YGS sınav CHP Dr. Tur Yıldız Biçer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu