Aydınlık Yayın Yönetmeni İlker Yücel gözaltına alındı

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, 3 gün önce arkadaşlarının yanına geldiği Iğdır'da bu sabah gözaltına alındı. Gözaltına alınan İlker Yücel emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Gelişmeliri Twitter hesabından duyuran İlker Yücel, “Berat Albayrak'ın Aydınlık'a hakaret eden tekzibini yayımlamadığımız için Iğdır'da gözaltına alındım" diye yazdı.

Aydınlık Yayın Yönetmeni İlker Yücel gözaltına alındı
Aydınlık Yayın Yönetmeni İlker Yücel gözaltına alındı Kanaltürk Haber

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel’in, çeşitli temaslarda bulunmak için gittiği Iğdır’dan dönüşte havalimanında polisler tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Iğdır Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Yücel, ardından sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi. Kontrolden sonra tekrar Emniyete getirilen Yücel’in savcılığa sevkedilmesi bekleniyor. Yücel’in Aydınlık gazetesi ve kendisi hakkında yürüyen bir dava nedeniyle gözaltına alındığı, davacı tarafın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak olduğu öğrenildi. Albayrak, Aydınlık’ın 4 Şubat 2014’te yayımladığı “Bakan ve AKP zenginleri için suç örgütü fezlekesi” başlıklı haber nedeniyle Yücel hakkında dava açmıştı.

“CEZA ÖDENİRSE SERBEST KALIR”

İlker Yücel’in avukatı Mehmet Nuri Aytekin, konuyla ilgili Aydınlık gazetesine şunları söyledi: “Söz konusu haberle ilgili Berat Albayrak tarafından hazırlanan, yayın çizgimize ve gerçeğe aykırı olan tekzip metnini, halkın gerçeği öğrenme hakkına bağlılığımızdan dolayı yayımlamama kararı verdik. Bu gerekçe gösterilerek önce 100 bin TL para cezası verildi ve ardından Yücel, tutuklanarak cezaevine gönderilmek üzere bugün gözaltına alındı. Kısa süre içinde cezanın ödenmesi durumunda Yücel serbest kalacaktır. Yargıda FETÖ egemenliğinin olduğu dönemde aleyhimize verilen bu kararlar kabul edilemez. O gün doğru olan yayımlamama kararımız bugün de doğrudur.”

aydınlık gazetesi gözaltı İlker Yücel berak albayrak sosyal media twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek