Türkiye ile işbirliğini arttıracaklar

Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen Antarktika Antlaşması İstişare Toplantısında Türkiye ile işbirliğinin genişletilmesi hususunda anlaşmaya varıldığı bildirildi. Türkiye ile Antarktika araştırmaları alanında bilimsel ve teknik işbirliği memorandumunun daha önce imzalandığı hatırlatılan açıklamada, Türk temsilcilerle yeni bir anlaşma imzalamadan bu işbirliğinin geliştirilmesinde hemfikir olunduğu belirtildi. Malezya ve Çin ile de işbirliği memorandumu imzalanması hususunun görüşüldüğü vurgulanan açıklamada, Türkiye ve Malezya'nın Antarktika'da üssü olmadığından araştırmalarda Ukrayna'nın üssünden faydalanmak istediği aktarıldı. Açıklamada, Türk bilim insanlarının geçen yıl bu üste kısa süreli çalışmalara katıldığı da ifade edildi. Geçen yıl Ukrayna Ulusal Antarktik Bilim Merkezi (NASC) ile İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları Merkezi (PolReC) ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde çeşitli üniversitelerden müteşekkil ilk Türk bilim heyeti, Ukrayna ile işbirliği halinde Antarktika'ya bilimsel sefer düzenlemişti.

Türkiye ile işbirliğini arttıracaklar
Türkiye ile işbirliğini arttıracaklar Kanaltürk Haber

Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen Antarktika Antlaşması İstişare Toplantısında Türkiye ile işbirliğinin genişletilmesi hususunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Türkiye ile Antarktika araştırmaları alanında bilimsel ve teknik işbirliği memorandumunun daha önce imzalandığı hatırlatılan açıklamada, Türk temsilcilerle yeni bir anlaşma imzalamadan bu işbirliğinin geliştirilmesinde hemfikir olunduğu belirtildi.

Malezya ve Çin ile de işbirliği memorandumu imzalanması hususunun görüşüldüğü vurgulanan açıklamada, Türkiye ve Malezya'nın Antarktika'da üssü olmadığından araştırmalarda Ukrayna'nın üssünden faydalanmak istediği aktarıldı.

Açıklamada, Türk bilim insanlarının geçen yıl bu üste kısa süreli çalışmalara katıldığı da ifade edildi.

Geçen yıl Ukrayna Ulusal Antarktik Bilim Merkezi (NASC) ile İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları Merkezi (PolReC) ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde çeşitli üniversitelerden müteşekkil ilk Türk bilim heyeti, Ukrayna ile işbirliği halinde Antarktika'ya bilimsel sefer düzenlemişti.

türkiye ekonomi çin malezya ukranya TÜDAV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek