Erdoğan: Nokta değil, virgül koyduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kırmızı fularlı terörist için Taksim’de yürüyüş yapan CHP’lilere sert tepki gösterdi.

Erdoğan: Nokta değil, virgül koyduk
Erdoğan: Nokta değil, virgül koyduk Kanaltürk Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Eğer, Suriye’nin kuzeyinden ülkemize herhangi bir taciz olacak olursa o zamanda artık biz bundan sonra hiç kimseyle bu konuları görüşmeyiz. Kararımızı kendimiz veririz. Nasıl Cerablus’ta, Rai’de, Bab’da göbeğimizi kestik ve adımı attıysak bundan sonra da adımı atarız” dedi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSAİD) Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 24. Olağan Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan Erdoğan, bir önceki genel kuruldan bugüne Türkiye’nin yaşadıklarını hatırlatarak, böylece ülke ve millet olarak ne büyük badireler atlatıldığının, ne tür sorunlarla yüzleştiklerinin çok daha iyi görüleceğini anlattı.

RAKKA OPERASYONU

Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı’nda terörden temizlenen bölgeleri hatırlatarak, şöyle konuştu: “Rakka’da DEAŞ terör örgütü var. Şu anda ABD ‘Ben, YPG ile Rakka’yı halledeceğim’ diyor. ‘Peki halledeceksen buyur hallet’ dedik. Hayırlı olsun. Ama şunu da bilmenizi istiyoruz. Eğer, Suriye’nin kuzeyinden ülkemize herhangi bir taciz olacak olursa o zaman da artık biz bundan sonra hiç kimseyle bu konuları görüşmeyiz. Kararımızı kendimiz veririz. Nasıl Cerablus’ta, Rai’de, Bab’da göbeğimizi kestik ve adımı attıysak bundan sonra da adımı atarız.’ dedik. DEAŞ’a karşı başlattığımız operasyonda tabii karşımıza kim çıktı? PYD ve YPG unsurları çıktı. Biz onları da imha ettik. El Bab’ı teröristlerden temizlemek suretiyle Fırat Kalkanı Harekatı’nı başarıyla nokta demeyeceğim, oraya bir virgül attık. Bundan sonra bunun devamı gelebilir. Bugüne kadar Suriye’de, DEAŞ, PYD, YPG terör örgütlerinden temizlediğimiz alanlara 100 binin üzerinde Suriyeli geri dönerek, terk etmek zorunda kaldıkları yerlere yerleşmiştir. Güya bu yaz aylarında çok büyük eylemlere hazırlanan terör örgütü PKK’ya saklandığı dağları ve mağaraları dar ediyoruz. Ne kadar terör örgütü varsa hepsinin inlerine giriyoruz. Sırada olanlar var. Onlara da gireceğiz.”

TERÖRİST OLMAYAN İÇİN OHAL YOK HÜKMÜNDE

Birilerinin hala “Efendim Olağanüstü Hal var” diyerek sızlandığını kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti: “Onların kimler olduğunu biliyorsunuz. Ben de diyorum ki; Olağanüstü Hal, girişimcilerimizin, yatırımcılarımızın önünü mü kesiyor, yoksa önünü mü açıyor? Terörist olmayan için Olağanüstü Hal yok hükmündedir. Bunu böyle bilelim. Fransa’da 15-20 kişi öldürüldü diye Olağanüstü Hal ilan ettiler. Bizde darbe girişimi, 249 şehidimiz var, 2 bin 193 gazimiz var. Hala bize birileri akıl vermeye çalışıyor. Kim bunlar? Batı. Kusura bakma Batı. Önce biz, samimiyet isteriz. Kimse bize bunları bahane ederek sorumluluktan kaçmaya çalışmasın.”

PKK’YLA KOL KOLA

Zaten 15 Temmuz’da da kaçaklardansın. 7 Ağustos’ta bizim buluşmamıza gelmen bir vesileydi. Önce gelemeyeceğini söyledin. Sonra baskı geldi ondan sonra gelmeye karar verdin. Bunlarda barış, birlik, beraberlik böyle bir dert yok. Şimdi yaptıkları çalışma bölücü terör örgütünün de arkasında durduğu örgütlerle iş birliği yapma gayretindeler. Daha dün Taksim’de yürüyüş yapıyorlar. CHP’li vekillerde onlarla beraber... Ülkemizi bu çapulculara bırakmamak için bedeli ne olursa olsun mücadeleyi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız.”

RAKKA OPERASYONU TERÖRİST OHAL PKK CHP Cumhurbaşkanı Recep tayip erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek