İstanbul'da Servisçiler Avrasya Tüneli'ni de Kullanacak

Anadolu ile Avrupa yakaları arasındaki servis taşımacılığı güzergahına Avrasya Tüneli de ekleniyor. Böylece yol 1 saat kısalmış olacak.

İstanbul'da Servisçiler Avrasya Tüneli'ni de Kullanacak
İstanbul'da Servisçiler Avrasya Tüneli'ni de Kullanacak Kanaltürk Haber

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, kentte yolculardan ve şoförlerden gelen yoğun talep üzerine, Anadolu ile  Avrupa yakaları arasındaki servis taşımacılığı güzergahına  Avrasya Tüneli'ni de ekleyeceklerini belirterek, "Böylece yolumuz yaklaşık 1 saat kısalacak." dedi.

"GEÇİŞ GÜZERGAHINDAKİ EK ÜCRETLER YOLCUDAN ALINIYOR"

İki yaka arasındaki servis taşımacılığında aylık ücretin yanı sıra geçiş için kullanılan yol, köprü veya tünel parasının da yolculardan alındığına dikkati çeken Öztürk, "Servis taşımacılığında vatandaşların işlerine, öğrencilerin ise derslerine yetiştirilmesi için  İstanbul trafiğinde zamanla yarışıyoruz. Servisçilerimiz güzergaha göre Boğaziçi, 15 Temmuz ya da  Yavuz Sultan Selim köprülerini kullanıyor." diye konuştu.

"YOL 1 SAAT KISALACAK"

Geçen yılın sonunda hizmete giren  Avrasya Tüneli'ni de güzergahlar arasına ekleme kararı aldıklarını dile getiren Öztürk, artık yolculardan bir kısmının iki yaka arasında bu hattan taşınacağını bildirdi.

Öztürk, kararın hem yolcular hem de şoförlerin yoğun talebi sonucu alındığına işaret ederek, tünelin kullanılmasıyla yolun yaklaşık 1 saat kısalacağına dikkati çekti.

"GEÇİŞ ÜCRETLERİNDE İNDİRİM İSTİYORUZ"

Avrasya Tüneli'nin servis aracı sahiplerince daha sık kullanılarak tercih edilen bir noktaya ulaşması için geçiş ücretlerinde indirim yapılmasını isteyen Öztürk, " Avrasya Tüneli kullanıldığında hem köprülerdeki servis yoğunluğu azalacak hem de zamandan ve akaryakıt maliyetlerinden tasarruf sağlanacak. İndirim konusunda verilecek müjdeli haberi bekliyoruz. Servisçiler adına tüneli İstanbulluların hizmetine sunan devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

avrasya tüneli servis araçları Hamza Öztürk Esnaf Odası Başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek