Mursi'ye 4 yıl aradan sonra ilk ziyaret

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi ailesi hapishanede ziyaret etti.

Mursi'ye 4 yıl aradan sonra ilk ziyaret
Mursi'ye 4 yıl aradan sonra ilk ziyaret kanaltürk tv

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan ülkenin  seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ziyaretine 4 yıl aradan sonra izin  verildi. 
 
Mursi'nin küçük oğlu Abdullah Mursi, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  annesi Necla Ali Mahmud ve kız kardeşi Şeyma'nın, babasını tutulduğu Tora  Hapishanesinde ziyaret ettiklerini söyledi.
 
Dört yıl sonra gerçekleşen ilk ziyaretin bir saat sürdüğünü, Mursi'nin  sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Abdullah, aileden kimin ziyarete  gideceğini de Mısırlı yetkililerin belirlediğini ifade etti.
 
"Olumlu bir gelişme"
 
Mursi'nin avukatlarından Abdulmunim Abdulmaksud ise Mursi'nin eşi ve  kızının yanı sıra avukatı olarak kendisinin de ziyarette yer aldığını ifade etti.  Abdulmaksud, ziyareti "olumlu bir gelişme" olarak nitelendirdi.
 
Mursi'nin ailesi tarafından 27 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "Mursi'nin  hapiste beşinci Ramazan ayına girdiğini ve 4 yıldır ziyaretine izin  verilmediğini" duyurmuştu.
 
Yazdığı bir mektubun medyaya yansımasının ardından Kasım 2013'te  Mursi'ye ziyaret yasağı getirilmişti. Mursi, 3 Temmuz 2013 askeri darbesinin ardından alıkonmuş ve uzun süre  nerede olduğu açıklanmamıştı.

mısırd darbe cumhurbaşkanı muhammed mursi hapis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu