Çeşmeden su getirmek isterken otomobil su altında kaldı

Kastamonu'da çay yapmak için çeşmeden su getirmek isteyen bir kişinin kullandığı otomobil, meydana gelen sel nedeniyle su altında kaldı.

Çeşmeden su getirmek isterken otomobil su altında kaldı
Çeşmeden su getirmek isterken otomobil su altında kaldı kanaltürk tv

Alınan bilgiye göre, Araç karayolu Kanlıgöl mevkisinde iş yerinde çay  demlemek isteyen Alper Tunç, arkadaşı Hüseyin Yeni'yi, suyu kireçsiz olduğu için  İhsangazi yol ayrımındaki çeşmeye su almaya gönderdi.
 
Tunç'a ait 37 AS 370 plakalı otomobil ile çeşmenin yanına gelen Yeni,  su doldurmaya başladığı sırada aniden sağanak başladı. Dağın yamaçlarından gelen selle bir anda çeşmenin etrafı suyla dolarken Yeni, aracı çalıştırmak istedi. Araç çalışmayınca Yeni, bölgeden uzaklaşarak yardım bekledi, otomobil ise su  altında kaldı.
 
Traktörle çıkarıldı
 
O sırada yoldan geçen bir vatandaş, aracı suya gömülü olarak görünce  112 Acil Servis ekiplerine haber verdi. Olay yerine ambulans sevk edildi.
 
Arkadaşı gelmeyince ve çeşmenin bulunduğu yöne ambulansın gittiğini  görünce olaydan haberdar olan Tunç, arkadaşının durumunun iyi olduğunu  öğrenmesinin ardından köyden, sudan aracını çıkarmak için traktör istedi.
 
Traktöre bağlı halatı Tunç, suda yüzerek otomobiline bağladı. Uzun  uğraşlar sonucu otomobil sudan çıkarıldı.
 
"Buranın suyundan çay güzel oluyor diye..."
 
Otomobilin sahibi Alper Tunç, gazetecilere olayı şöyle anlattı:
 
"Hüseyin abiyi suya yolladık. Buranın suyu kireçsiz, buranın suyundan  çay güzel oluyor diye. Hüseyin abi su şişelerini doldururken yağmur başladı.  Şimşek falan çakınca biz korktuk. Hüseyin abinin başına bir şey geldi mi diye  düşündük. Telefonla aradık ancak kapalıydı. Daha sonra biz ambulansın geçtiğini  gördük. Yolda kaza oldu sandık, meğer bizim arabaymış. Telefonuna ulaşamayınca  merak edip geldik. Geldiğimizde otomobilin suya gömülü olduğunu gördük. Köyden traktör çağırdık. Bu sayede otomobili kurtardık."

kastamonu araç sel çeşme otomobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu