Bakan Soylu: Tek tek hesabını soracağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşenlerin yakınlarına seslenerek, "Hiç endişe etmeyin. Ülkemize bu acıyı yaşatmaya çalışanlara tek tek hesabını soracağız." dedi.

Bakan Soylu: Tek tek hesabını soracağız
Bakan Soylu: Tek tek hesabını soracağız kanaltürk tv

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz darbe  girişiminde şehit düşenlerin yakınlarına seslenerek, "Hiç endişe etmeyin.  Ülkemize bu acıyı yaşatmaya çalışanlara tek tek hesabını soracağız. Hangi  şempanzeliği mahkemelerde yaparlarsa yapsınlar, hangi maymunluğu oralarda gerçekleştirirlerse gerçekleştirsinler, hangi yalanları şahsiyetsiz ve onursuz  şekilde orada ifade etmeye çalışırlarsa çalışsınlar, akıbetlerinden  kurtulamayacaklar." dedi. 
 
İçişleri Bakanı Soylu ve eşi Hamdiye Soylu, Kahramankazan Belediye  Başkanı Lokman Ertürk, Kahramankazan 15 Temmuz Gaziler ve Şehit Aileleri  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sinan Coşkun, gazi ve şehit aileleri ile  Kahramankazan Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen iftarda bir araya geldi. Soylu, buradaki konuşmasında, 15 Temmuz darbe girişimine karşı koymaya çalışırken kimilerinin şehit kimilerinin gazi olduğunu, devletin  görevlendirmediği bu insanların yarına dair umut taşıdığını belirtti.
 

"Hep beraber gördük"  
 
Darbe girişimi gecesi, "vatanım, memleketim" diye sokağa inen herkesin  Cenab-ı Hakk'ın rahmet pınarından nasibini aldığını, milletin, inandığı değerler  uğruna çıplak elleriyle zalimlerin karşısına dikildiğini ifade eden Soylu, "15  Temmuz basit bir darbe kalkışması değildi. 15 Temmuz'u ve sonrası gelişen  hadiseleri hepimiz iyi takip ettik, iyi okuduk. Kimin kiminle iş tuttuğunu, kimin kiminle iş birliği içerisinde olduğunu hep beraber gördük." diye konuştu.
 
Soylu, hain darbe girişiminin bastırılmasının ardından Batı dünyasının  şok yaşadığını, darbe girişimi öncesinde Kandil'den PKK elemanlarına verilen  eylemsizlik talimatını itiraf eden itirafçıyı anımsattı.
 
"Darbenin ele başı meczup"u teslim etmemek için oyalama taktiklerinin  bulunduğunu kaydeden Soylu, 15 Temmuz sonrasında birtakım küresel güçlerin son  bir umutla döviz operasyonları gerçekleştirdiklerini bildirdi.
 
"O gün atılan her adımda akıl, feraset ve dayanışma vardı"
 
15 Temmuz darbe girişimi sonrası tırmandırılmaya çalışılan terör  hadiselerine işaret eden Bakan Soylu, "Birilerinin 'kontrollü darbe' diyerek  milletimizin ortaya koyduğu iradeyi, kahramanlığı ve bu topraklara asaletiyle  sahip çıkmayı nasıl itibarsızlaştırmaya çalıştığını hep beraber hatırlıyoruz.  Bunların hiçbirisi tesadüfi gelişmeler değildir. Tablo açıktır ve nettir.  Karşımızda, benim güzel ülkemin elini geleceğe uzatmasına, bağımsız şekilde  durmasına karşı mücadele eden büyük bir cephe vardı." diye konuştu.
 
Soylu, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi milletin tokatını yiyen bu  cephenin referandum sürecinde bir araya geldiğini vurgulayarak, o gece bir  kahramanlık destanı yazıldığını, o gün atılan her adımda akıl, feraset ve  dayanışma olduğunu belirtti.
 
Bakan Soylu, davetlilere şöyle seslendi:
 
"Hiç endişe etmeyin. Ülkemize bu acıyı yaşatmaya çalışanlara tek tek  hesabını soracağız. Hangi şempanzeliği mahkemelerde yaparlarsa yapsınlar, hangi  maymunluğu oralarda gerçekleştirirlerse gerçekleştirsinler, hangi yalanları  şahsiyetsiz ve onursuz şekilde orada ifade etmeye çalışırlarsa çalışsınlar,  akıbetlerinden kurtulamayacaklar.
 
"Dünyanın 10 büyük devletinden biri olacak"
 
Biz bu toprakları bedava birilerinden almış değiliz. Yıllarca bu  millet bu toprakları canı uğruna, kanı pahasına savunmaktadır, korumaktadır ve  kollamaktadır. Şunu açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum, o Pensilvanya'daki  meczup dahil, bu milletin ahı da şehitlerimizin kanı da yerde kalmayacak."
 
Bakan Soylu, ne kadar hainlik yapılsa da terör örgütleri PKK, DEAŞ ve  FETÖ bir araya getirilse de Türkiye'nin dünyanın 10 büyük devletinden biri  olacağını vurguladı.

iç işleri bakanı süleyman soylu 15temmuz darbe şehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek