Arınç'ın Damadına Tutuklama Talebi

Ankara'da gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Arınç'ın Damadına Tutuklama Talebi
Arınç'ın Damadına Tutuklama Talebi Kanaltürk Haber

Eski Meclis Başkanı ve  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alındı.

Ankara'daki evinde gözaltına alınan Yeter, savcılık işlemlerinin ardından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

ARINÇ'TAN İLK AÇIKLAMA: BİR İLİŞKİSİ OLDUĞUNA İNANMIYORUZ

Damadının FETÖ soruşturmasından gözaltına alınmasının ardından Arınç, hurriyet.com.tr'nin sorusu üzerine "Bir süreç var. İnşallah en kısa sürede bir haber alacağız. Damadımıza her bakımdan güveniyoruz. Kesinlikle bir ilişkisi olmadığına inanıyoruz. Kendisini sevinçle bekliyoruz" dedi.

AKADEMİSYENLİKTEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

FETÖ ile mücadele kapsamında OHAL çerçevesinde yayımlanan 2  Eylül 2016 tarihli 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelerde, emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve kamuda çok sayıda kişi meslekten ihraç edilmişti. İhraç edilenler arasında  Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter de vardı. Ekrem Yeter,  Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda 'doçent' olarak görev yapmaktaydı.

DEMOKRASİ NÖBETİNDEN FOTOĞRAF

Ekrem Yeter, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetine katılmış ve fotoğrafını sosyal medyadan paylaşmıştı.

bülent arınç Ekrem yeter FETÖ operasyon tutuklama 15temmuz darbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Bylock operasyonunda 100 kişi için gözaltı kararı alındı
Kayseri'de Bylock operasyonunda 100 kişi için gözaltı kararı alındı
Bakan Işık açıkladı: 6 kişi görevden alındı
Bakan Işık açıkladı: 6 kişi görevden alındı