Bu ilçede çöpler, Ramazan ayında bile toplanmıyor

Kağıthane’nin çeşitli mahallelerinde belediyenin ilgisizliği sonucu ilçe, çöp ve enkaz yığınlarından oluşan harabelere döndü. Bölge yaşayan vatandaşlar, belediyenin asli görevi olan çöp ve enkazların Ramazan ayında bile toplanmaması nedeniyle duruma adeta isyan etti.

Bu ilçede çöpler, Ramazan ayında bile toplanmıyor
Bu ilçede çöpler, Ramazan ayında bile toplanmıyor Kanaltürk Haber

Kağıthane’nin çeşitli bölgelerinde belediyenin ilgisizliği sonucu ilçe adeta çöp ve enkazlardan oluşan harabelere döndü. İlçenin neredeyse her köşesinde göze çarpan çöp ve enkazlar Ramazan ayında bile toplanmıyor. Harabeler içerisinde yaşayan vatandaşlar, ilgisizliğinden dolayı belediyeye adeta isyan etti. Ücra köşede kaldıkları için belediye tarafından dışlandıklarını ifade eden vatandaşlar, çöp ve enkazların bir an önce temizlenmesini istiyor. Yer yer savaştan çıkmış görüntüsü uyandıran bölgede vatandaşlar ise yaşamaya devam ediyor.

Kaldırımların durumu içler acısı, metruk binalarda bağımlılar kol geziyor

Bölgenin en işlek caddesi olan Cendere Caddesi’ndeki kaldırımların durumu ise içler acısı. Onlarca vatandaş, yer yer tehlikeli hale gelen yıkık dökük kaldırımları kullanarak iş yerlerine gidiyor. Aynı cadde üzerinde uyuşturucu bağımlıların mesken edindiği metruk bir bina ise çevreye tehlike saçıyor. Binanın içerisinde bağımlıların kullandıkları uyuşturucu malzemeleri ise yine kameralara yansıdı.

“Biz burada böyle kaldık, sanki dışlanmış gibiyiz”

Bölgede yaşayan Naciye Demir, “Belediye buraları yapsın çevreye de baksın. Çevre pislik içerisinde, sokaklara lağım taşı atıp, hafriyat döküyorlar ama kimse bakmıyor. Belediye dahil kimse buraya gelmiyor. Kamyonlar çöpü ve hafriyatı döküp kaçıyor. Belediyenin ilgilenmesini ve bize sahip çıkmasını istiyorum. Biz burada böyle kaldık, sanki dışlanmış gibiyiz. Dozerler geldi buraları yıktı, enkazlar da öylece duruyor. 5 sene önce yıkılmıştı, geçen seneki Kurban Bayramından sonra yıkım oldu. Belediyenin buraları temizlemesi lazım ama temizlemiyorlar” dedi. 

kağıthane ramazan çöp enkaz harabe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek