AK Partili Turan: Kılıçdaroğlu, Tevekkül Kerman'la neden görüştü?

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Müslüman Kardeşlerin terör örgütü olduğunu iddia ediyorsa, geçtiğimiz yıl temmuz ayında Yemen Müslüman Kardeşlere mensup olduğu herkesçe bilinen Tevekkül Kerman'la neden görüştü? Bu tutarsızlığını ne şekilde açıklıyor?" dedi.

AK Partili Turan: Kılıçdaroğlu, Tevekkül Kerman'la neden görüştü?
AK Partili Turan: Kılıçdaroğlu, Tevekkül Kerman'la neden görüştü? Kanaltürk Haber

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yaptığı açıklamada, Rabia'nın milletin birliğini,  devletin tekliğini ifade ettiğine işaret etti. "Bu sembolün kullanılmasını istemeyen Kemal Kılıçdaroğlu, 'tek devlet,  tek vatan, tek millet, tek bayrak' ilkelerinin hangisinden rahatsız oluyor?' diye  soran Turan, CHP'nin şu ana kadar PYD'nin, Esed'in gönüllü sözcülüğünü yaptığına  şahit olduklarını bildirdi.


Bülent Turan, şöyle devam etti: "Şimdi Sisi'nin de gönüllü sözcüsü olmaya terfi etmişler. AK Parti  olarak CHP ile olan temel farkımız da burada ortaya çıkıyor. AK Parti, dünyanın  neresinde bir mazlum, mağdur varsa onun sözcüsü olurken, CHP nerede bir zorba ve  zalim varsa onun sözcülüğünü yapıyor. Bu tesadüfi bir şey olmasa gerek. Önüne  konulan her metni okumak, kulağına üflenen her sözü söylemek liderlik değildir.

CHP nasıl ki burada 'kontrollü darbe' diyerek FETÖ'nün dilini  kullanıyorsa, Mısır için de Müslüman Kardeşlere 'terörist' diyerek Sisi'nin  dilini kullanıyor. İhvan gibi şiddet dışı bir yol izleyerek siyaset yapan  gruplara terörist yaftası yapıştırmak El Kaide, DEAŞ gibi terör örgütlerine kapı  aralama tehlikesine sahiptir. Bu kirli dil, CHP'de karakter sorununa dönüşmüş  durumda. CHP lideri, Müslüman Kardeşlerin terör örgütü olduğunu iddia ediyorsa,  geçtiğimiz yıl temmuz ayında Yemen Müslüman Kardeşlere mensup olduğu herkesçe  bilinen Tevekkül Kerman'la neden görüştü? Bu tutarsızlığını ne şekilde  açıklıyor?"

 AK Parti Grup Başkanvekili Turan, terörist cenazelerine katılan, onlar  için yapılan yürüyüşlere en önde eşlik eden milletvekillerini baş tacı eden  partinin CHP olduğunu belirterek, "Terör destekçiliği konusunda en son ders  vermesi gereken parti CHP'dir. Ümit ederiz ki Atatürk'ün kurucusu olduğu parti  kendi dinamikleriyle bu tutarsızlığa bir son verir." ifadesini kullandı.
 

CHP AKP Bülent Turan rabia Kemal kılıçtaroğlu Tevekkül Kerman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek