Mağdur oyunculardan eylem: 'Resmen açız, paramızı istiyoruz'

Dayan Yüreğim dizisinin oyuncuları yapım şirketinin önünde eylem yaptı

Mağdur oyunculardan eylem: 'Resmen açız, paramızı istiyoruz'
Mağdur oyunculardan eylem: 'Resmen açız, paramızı istiyoruz' kanaltürk tv

13. bölümde yayından kaldırılan Dayan Yüreğim dizisinin oyuncuları ve set ekibi emeklerinin karşılığını alamadıkları için yapım şirketi Endemol Shine'ın önünde eylem yaptı. Ege Aydan ve Ece Uslu'nun da destek olduğu eylemde oyuncular, "Sabahlara kadar çalıştık, paramızı istiyoruz" deyip alkışlarla şirketi protesto etti.

Endemol Shine Türkiye’nin yapımcılığını gerçekleştirdiği, başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz, Bengi Öztürk ve Berk Atan’ın paylaştığı ‘Dayan Yüreğim’ dizisinin set ekibi ve oyuncuları yapımcı şirkete kazan kaldırdı.

ÖDEMELER ALINMADI

13 bölüm yayınlandıktan sonra yayından kaldırılan dizinin oyuncuları ve set ekibi bugün öğle saatlerinde Endemol Shine'ın Levent'teki binasına giderek haklarını talep etti. Ece Uslu'nun da aralarında bulunduğu oyuncular basın mensuplarına açıklama yaptı.
 

EGE AYDAN: RESMEN AÇIZ

Dizinin başrol karakterlerinden Ege Aydan, mağduriyetlerinin büyük olduğunu söyleyerek adeta isyan etti. Aydan şöyle konuştu: “Bu noktaya kolay gelmedik. Sabahlara kadar çalışıyoruz. Bıçak kemiğe dayandı. Emeğimizi almak istiyoruz ama nedensiz şekilde bunu alamıyoruz. Resmen açız. Zaman zaman çeşitli haberler çıkıyor. Yüksek meblağlar aldığımız söyleniyor, bu durum bizi itibarsızlaştırıyor. Endemol Shine. burada toplanmayalım diye herkesin hesabına birer bölüm parasını yatırdı. Eee! Alacağımız diğer bölümler ne olacak?” dedi.

İYİ NİYET GÖSTERGESİ YOK

Oyuncular çeşitli mali sorunlarla boğuştuklarını, tahsil edemedikleri kazançlarının KDV’lerinin sırtlarına yük olarak bindiğini ve şöyle devam etti: Bir iyi niyet göstergesi, vadeye bölme çabası yok. Muhatap yok. Telefonlara cevap yok. Oyalama var. Sebepsiz yere toplantıların iptali söz konusu. Çok büyük bir ciddiyetsizlik var. Susturulmak istendiğimizi düşünüyoruz. Hukuksal yollara elbette başvuracağız ama sizlerin de gördüğü üzere şu an muhatabımız güvenlik görevlileri”….
 

DAHA ÖNCE DE GÜNDEME GELMİŞTİ

Hikâyesi Ozan Yurdakul’a, senaryosu Serap Gazel’e ait ‘Dayan Yüreğim’in yönetmen koltuğunda Deniz Çelebi Dikilitaş’ın oturuyordu. Hazırlıkları bir yıl devam eden dizi 13. bölümde final yapmıştı.  Dizi, daha önce de başrol oyuncusu Ece Uslu'nun, sette sinir krizi geçirip karavanı dağıttığı gündeme gelmişti. Uslu, projede her şeyini kaybeden ve yaşadığı büyük acının intikamını almak için savaş veren ‘Elvan' karakterini canlandırıyordu.

yapım şirketi dayan yüreğim dizi oyuncular isyan Ege Aydan Ece Uslu' Cansel Elçin Nilay Deniz Bengi Öztürk Berk Atan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek