Son Dakika! İç Tüzük Komisyonu Kurulamadı

Meclis Başkanı Kahraman'ın öncülüğünü yaptığı iç tüzük komisyonu kurulamadı. Toplantının ardından açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş "Her parti kendi teklifini getirecek" dedi.

Son Dakika! İç Tüzük Komisyonu Kurulamadı
Son Dakika! İç Tüzük Komisyonu Kurulamadı Kanaltürk Haber

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın öncülüğünü yaptığı içtüzük komisyonu kurulamadı. Toplantı sonrası açıklama yapan, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP ve HDP'nin konuya yanaşmadıklarını belirterek, toplantıda TBMM Başkanı'nın, ""Anlaşılan o ki, bütün siyasi partiler iç tüzükle ilgili değişiklik tekliflerini kendileri getirecek" dediğini aktardı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın açıklamaları şu şekilde;

"CHP hala halk oylamasını yok sayıyor. Oy pusulaları Kılıçdaroğlu'nun talimatı doğrultusunda itiraz edilmemiştir. Kılıçdaroğlu, mühürsüz oy pusulası garabeti içine düşmüştür. 3 Kasım 2019 tarihine kadar ana muhalefet partisi genel başkanının şuurunu toplayarak milleti için çalışma verme gayreti içinde olmalıdır. Bu bir centilmenlik komisyonudur. Sayın Meclis Başkanımız "Anlaşılan o ki, bütün siyasi partiler iç tüzükle ilgili değişiklik tekliflerini kendileri getirecek" dedi."

"HER PARTİ KENDİ TEKLİFİNİ GETİRECEK"

"3 Kasım 2019 tarihinden sonra uygulanacak yeni sistem için her parti kendi teklifini getirecek. Bugün toplantıda gördüğümüz o ki, hem CHP'nin hem HDP'nin bu konuya yanaşmadıkları. Biz bundan sonra sayın Başbakanımıza, grup başkanımıza konuyu intikal ettireceğiz. Bugünden itibaren içtüzük çalışmalarına başlıyoruz diyebiliriz."

"BÜTÜN PARTİLERİN DESTEĞİNİ İSTERİZ"

TBMM'nin etkin çalışması için şu andaki içtüzükte uygulanmayan konuların değiştirilmesi gerekir. Bu konuyu da değerlendirdikten sonra karar veririz diyoruz. Bütün partilerin desteğini isteriz. MHP, TBMM'deki etkin faaliyetler için kendisine uygun her konuyu destekler diye tahmin ediyoruz. Karar kendilerinin."

tbmm ak parti chp başkanvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek