19 bıçağa ömür boyu

İstanbul Pendik'te 6 yıl önce ayrıldığı iki çocuğunun annesi eski eşi Çiğdem Koç’u (35) kızına kargo gönderip adresini tespit ettikten sonra sokak ortasında 19 yerinden bıçaklayarak öldüren Mustafa Kara (40), ‘ağırlaştırılmış müebbet’ hapis cezasına çarptırıldı. Kara’nın boşandığı eşini tasarlayarak öldürdüğünü belirten mahkeme, cezada herhangi bir indirim uygulamadı.

19 bıçağa ömür boyu
19 bıçağa ömür boyu Kanaltürk Haber

Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Mustafa Kara ve avukatı ile müşteki Serdar Koç ve davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı katıldı.

''PLANLI OLSAYDI, DAHA BAŞKA USÜL SEÇERDİM''

Bir önceki duruşmada, “Eski eşim Çiğdem’i tasarlayarak öldürme eylemini gerçekleştirmedim. Öyle bir düşüncem olsaydı, daha önce birçok kez buna fırsatım vardı. Ancak öyle bir niyetim olmadığı için böyle bir şey yapmadım. Benim amacım kendisini görmekti. Görüp konuşmak istiyordum. Yanımdan geçerken birden kendimi kaybettim. Eğer tasarlamış olsam, İstanbul’un en işlek yerinde neden bıçakla öldüreyim. Daha başka usül seçerdim. Ben, istemeden işlediğim suçtan dolayı pişmanım” diyen Mustafa Kara, karar duruşmasındaki son sözünde “İsteyerek yapmadığım bir şey. Ben bu olayı kendimde olarak yapmadım. Ani gelişen olay sonucu eski eşimi öldürdüm. Çok pişmanım” dedi.

PUSU KURUP, SABIRLA BEKLEMİŞ

Duruşmada mütalaasını veren Cumhuriyet Savcısı Hasan Çakıcı, boşandığı eşi Çiğdem Koç’u öldürmeye karar veren sanık Mustafa Kara’nın, İstanbul’daki adresini bilmediği Çiğdem Koç ile birlikte kalan kızı Hilal’e, Amasya, Taşova PTT kargo şubesinden Pendik PTT şubesine kargo ile alıcısı Çiğdem Koç olan eşyayı 7 Ekim 2016 tarihinde gönderdikten sonra, yanına bıçak alarak İstanbul’a geldiğini belirtti.


Mütalaasında sanık Mustafa Kara’nın olaydan 2 gün önce Pendik PTT’sine yakın bir otelde kalmaya başladığını belirten Savcı Hasan Çakıcı, sanığın postaneye koliyi almaya gelecek olan Çiğdem Koç’u yakalayıp öldürebilmek için PTT merkezi çevresinde pusu kurup, makul süre geçmesine rağmen sabırla ve planlı olarak öldürme kararından vazgeçmeyip, belirlediği kurgu dahilinde PTT yakınında 11 Ekim 2016 tarihinde Çiğdem Koç’u görünce arkasından habersizce yaklaşarak yanında bulundurduğu bıçakla 9’u öldürücü olmak üzere 19 bıçak darbesi ile maktulü tasarlayarak ve tahrik sebebi olmaksızın öldürdüğünü ifade etti.

Mahkeme heyeti, sanık Mustafa Kara’yı, eski eşi Çiğdem Koç’u tasarlayarak kasten öldürme suçundan ‘ağırlaştırılmış müebbet’ hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanık hakkında herhangi bir haksız tahrik indirimi ve iyi hal indirimi de uygulamadı.

19 bıçağa ömür boyu

KARGO GÖNDERİP ADRESİNİ BELİRLEMİŞTİ

Pendik’te yaşayan Çiğdem Koç (35), 11 Ekim 2016 tarihinde 6 yıl önce boşandığı ve Amasya’da yaşayan eski eşi Mustafa Kara (40) tarafından çocuklarına gönderilen bilgisayarı postaneden almak için caddede yürüdüğü sırada arkasından yaklaşan eski eşi tarafından 19 bıçak darbesi ile ağır şekilde yaralandı. Çevredeki bir esnaf tarafından özel bir otomobil ile hastaneye kaldırılan 2 çocuk annesi kadın, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olaydan sonra kaçmaya çalışan ve çevredeki vatandaşlar tarafından kovalanan cinayet zanlısı koca ise ihbar üzerine olay yerine gelen polis tarafından sığındığı bir dükkanda yakalanarak gözaltına alındı ve çıkartıldığı adliyede tutuklanan Kara’ya ilgili iddianamede kargoyu adresi belirlemek için Pendik PTT’sine gönderdiği ve iki gün eşinin gelip almasını beklediği ifade edildi.

cinayet pendik istanbul Çiğdem Koç mustafa kara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek