Maliye Bakanı’ndan Mavi Marmara açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Mavi Marmara gemisine yaşamını yitirenlerin yakınlarına verilecek tazminatlar konusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Mavi Marmara şehitlerinin yakınları müsterih olsun. Konuyla ilgili işlemleri çok dikkatli bir şekilde yürütüyoruz" dedi.

Maliye Bakanı’ndan Mavi Marmara açıklaması
Maliye Bakanı’ndan Mavi Marmara açıklaması Kanaltürk Haber

Memleketi Bayburt’a gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, belediyenin çalışmalarını inceledi, sokakta hemşerileriyle sohbet etti. Bakan Ağbal, bir soru üzerine Mavi Marmara gemisine yönelik saldırıda yaşamını yitirenlerin yakınlarına ödenecek tazminatla ilgili önümüzdeki hafta Adalet Bakanlığı’nın ailelerle görüşeceğini, ardından Maliye Bakanlığı’nın belirlenen tazminatı ödeyeceklerini anlattı.

Aileleri üzmeyeceklerini anlatan Bakan Ağbal, şunları söyledi:

“İlk andan itibaren bizim konumuz değildi. Adalet Bakanlığı tarafından yürütülüyordu. Daha sonradan İsrail’e karşı açılan davalar, hukuk sistemimiz gereği Maliye adına devam ettirilmesi gerektiği için Adalet Bakanlığı’ndaki tüm dosyaları devraldık. Gerekli işlemi yaptık. Mavi Marmara şehitlerinin yakınları müsterih olsun. Kendileri ile ilgili tüm muameleyi çok dikkatli bir şekilde yürütüyoruz. Adalet Bakanımızla da görüştüm. İlgili arkadaşları bir araya getirerek çalışmaları süratle sonuçlandıracağız.

Giden canları geri getiremeyiz. Allah onların mekanını cennet eylesin. Devlet olarak, hükümet olarak bu hadise olur olmaz uluslararası hukuktan doğan tüm haklarımızı sonuna kadar kullandık. Bütün dünya biliyor ki Türkiye Mavi Marmara gemisinde başta talep ettiği her şeyi elde etmiş oldu. Tabi ki yakınlarını kaybeden ailelerin acısı var. Bu acı hepimizin, milletimizin acısı, milletimizin yarası. İnşallah bu meselelerin üstesinden geleceğiz.”

mavi marmara maliye bakanlığı açıklama şehiter israil adalet bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kemal     2017-06-13 Tazminat açımızı hafifletmez
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek