Küçük Mehmet’in kaybolduğu bölgenin sakinleri konuştu

İzmir’de babasının araçta bırakması sonucu kaybolduğu iddia edilen 5 yaşındaki Mehmet Tekeoğlu’ndan hala haber alınmazken, bölgede yaşayanlar olayı anlattı. Bir yerel gazeteci ise babanın tavırlarının çok sakin olduğunu, olayın şokunda olduğunu söyledi.

Küçük Mehmet’in kaybolduğu bölgenin sakinleri konuştu
Küçük Mehmet’in kaybolduğu bölgenin sakinleri konuştu Kanaltürk Haber

Geçtiğimiz Pazar günü İzmir'in Dikili ilçesindeki Bahçeliköy Mahallesi’ne babasıyla birlikte gelen, uyuduğu için araçta bırakılan 5 yaşındaki Mehmet Tekeoğlu’nun kaybolmasının ardından arama-kurtarma ekipleri, minik Mehmet'i bulmak için seferber oldu. Akşamdan sabaha kadar süren çalışmalardan sonuç alınamazken, bölgede yaşayanlar olayla ilgili ayrıntıları anlattı.

“Burada denize girilmez daha çok balık tutulur”

Bölgede gazetecilik yapan yerel muhabir Hüsnü Evren, olayın olduğu gün hemen olay yerine geldi. Gördüklerini ve bölgeyi aktaran Evren, “Pazar günü saat 16.00 sıralarıydı. Belediyenin 5-6 yaşlarında çocuğun kaybolduğuna dair anonsunu duyduk. Hemen geldik ben de gazeteciyim. Bu bölgeyi iyi tanıyorum. Çünkü mültecilerin yasa dışı yollarla kaçış yaptığı bölge burası. Geldik aramalar vardı. Gece 01.30’a kadar aradılar ama sonuca ulaşamadılar. Ertesi gün kurbağa adamlar geldi, göletlere baktılar bulamadılar. Burasının kumsalı çok güzel ama plaj yok. Buraya denize girmekten ziyade balık tutmaya gelirler. Burayı herkes bulamaz. Ancak konum atacaksın öyle bulursun” diye konuştu.

“Baba olayın şokuyla çok sakindi”

Baba Tarkan Tekeoğlu ile de olayın olduğu gün konuştuğunu anlatan gazeteci Hüsnü Evren, “Baba olayın şokunda olsa gerek basına karşı tavır takındı. Sorular sordum cevap vermedi. Ben ona polis ile birlikte yardım için burada olduğumuzu söyledim. Çok sakin görünüyordu, bir baba evladını kaybederse o kadar sakin olmaması lazım. Belki de olayın şokundandır” dedi.

“Bu bölge çok ıssız bir yer”

Çevrede tarlası bulunan bir vatandaş da olayı duyunca şaşırdığını belirterek, “Arama ekipleri geldi aradılar. Çocuk uyuyormuş, babası denize girince çocuk kaybolmuş. Gören duyan yok buralarda. Ama burası ıssız bir yer. Birkaç ay öncede burada birini kestiler” ifadelerini kullandı. 

izmir dikili mehmet kayıp çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu