FETÖ’cüler gümrük kapılarında böyle yakalandı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurt dışına kaçmak isteyen FETÖ mensupları gümrük kapılarında alınan tedbirler sonucu yakalanırken, örgüte ilişkin doküman ve belgeler de ele geçirildi.

FETÖ’cüler gümrük kapılarında böyle yakalandı
FETÖ’cüler gümrük kapılarında böyle yakalandı Kanaltürk Haber

15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişiminden sonra gümrük kapılarında alınan önlemler üst düzeye çıkarıldı ve örgütle irtibatlı kişi, eşya, döviz ve nakitlerin Türkiye’den çıkışı konusunda alınan önlemler arttırıldı. FETÖ terör örgütü ile irtibatlı kişiler ve bunlara ait eşya ve maddi kaynakların yurt dışına kaçırılmaması için kara kapıları, deniz limanları ve havalimanlarında yoğun tedbirler alındı.

Alınan önlemler neticesinde yurt dışına kaçmaya çalışan FETÖ mensupları yakalanarak emniyet birimlerine teslim edildi. Bu yapıyla alakası bulunan kişilere ait şahsi eşyalar, örgüte ilişkin doküman ve belgeler de yurt dışına kaçırılmak istenirken gümrüklerde ele geçirildi. Ayrıca havalimanlarından ve gümrük kapılarından beraberinde yüksek miktarda nakit ile yurt dışına çıkmak isteyen ve bu örgütle irtibatı olduğu değerlendirilen kişiler yakalanarak, beraberlerindeki nakitler muhafaza altına alındı. 

15 temmuz darbe fetö gümrük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Bylock operasyonunda 100 kişi için gözaltı kararı alındı
Kayseri'de Bylock operasyonunda 100 kişi için gözaltı kararı alındı
Bakan Işık açıkladı: 6 kişi görevden alındı
Bakan Işık açıkladı: 6 kişi görevden alındı