Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım, Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen " İzmir Buluşması"na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de!
Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım, Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen " İzmir Buluşması"na katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım meydanı dolduran yüzbinlerce kişiye seslendi. Erdoğan ve Yıldırım eşleriyle birlikte halkı selamladı.

Burada halka hitap eden Erdoğan, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un "Ulan sizi İzmir'e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. İzmir'den denize dökeriz" sözleri üzerinden CHP'yi ve eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştirdi. İzmir'deki mitingde "Bazılarına dersi tam vermemiz lazım" ifadesini kullanan Erdoğan, "16 Nisan’da evet verenleri İzmir’den denize dökeceklerini söylüyor. Bak, işte burada şimdi evetçiler. Hadi gel. Kimi denize döküyorsun görelim. Eski genel başkanı da, ondan aşağı kalmamak için olsa gerek, 'Hayır çıkarsa düşmanı denize dökmüş kadar sevineceklerini' ifade ediyor" görüşünü dile getirdi.

İdamın tekrar gelmesinide değerlendiren Erdoğan; ''İdam konusunda düşüncem belli. 16 Nisan bunun için karar günüdür. Bahçeli evet derim diyor, Yıldırım'ın kanaatini de biliyorum. Kılıçdaroğlu da ben de evet derim dedi yanılmıyorsam. Meclis'ten geçerse ben bunu onaylarım. Çünkü şehitlerimizin katillerini affetme yetkisi yok. Gereğini yapacağız. Bİr de bu darbenin üstünü Cumhurbaşkanı da, Başbakan da örtmek istiyor diyor. Binlerce kişi cezaevinde. Bundan sonrası yargıya ait. Yalancının mumu 16 Nisan'a kadar yanar.'' dedi.

cumhurbaşkanı erdoğan izmir referandum hüsnü bozkurt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu