Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Flash süre uyarısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a salı gününe kadar süre tanıdığını belirtip, "Salı gününe kadar Erdoğan'a izin veriyorum. Zarrab'a devlet sırlarını kim teslim etti, çık anlat" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Flash süre uyarısı
Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Flash süre uyarısı Kanaltürk Haber

Mersin’in Mezitli Belediyesi tarafında düzenlenen toplu açılış törenine katılan CHP Lideri Kemal Kılıçaroğlu, umudunun Türkiye’nin aydın insanları olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, “80 milyonun umudu ile yaşıyorum. 80 milyon bu ülkede huzur içinde yaşamak istiyor. Bunun mücadelesini hep birlikte vereceğiz. Hakkı, hukuku ve adaleti dünya tarihine yazdık. Herkes bunu çok iyi bilmelidir. Hak, hukuk ve adalet hepimizin hakkıdır. Bunu elde edene kadar da mücadele edeceğiz. İster doğuda, ister batıda, ister güneyde ister kuzeyde Türkiye’nin neresinde olursak olalım, el birliği ile kadın, erkek, yaşlı, genç hep birlikte hak, hukuk ve adalet için mücadele edeceğiz. Biz hak ve hukuk, adalet dedikçe birileri yerinde rahat duramıyor. Emin olun akşamları bile rahat uyuyamıyor, gayet iyi biliyorum. Onu uyutmayacağım” diye konuştu.

Geçen salı gündeme getirdiği iddialarla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“İnsanlar onurları ile yaşarlar. İnsanlar eğer belli makamlara gelip halka hizmet etmek istiyorsa onurları ile hizmet ederler ve topluma örnek olurlar. Toplumun her kesimine örnek olurlar. Giyimi, ailesi, yaşam tarzı ile her şeyiyle topluma örnek olurlar. Çünkü onlar toplumun görünen yüzleridir. Kalktım kendilerine bir soru sordum. Dünyanın en basit sorusunu sordum.

Yahu dünür var, kayınbirader var, oğlan var, damat var, bütün aile var. 1 sterlinlik şirkette 15 milyon dolar var. Bu nedir Allah’ın aşkına? Hiç adını duymadığımız adaları duyduk. Hiç adını duymadığımızı devletleri duyduk. Artık Man Adası mı manda adası mı, bilmiyorum. Ama bir şeyler var orada. Sahte diyorlardı, hepsi gerçek çıktı. Efendim savcılığa verin diyorlar. Savcılığa vereceğiz. Arkasında da duracağız. Sonuna kadar da takip edeceğiz.

Öyle kıvırmak yok, kaçmak yok. Bu işi sonuna kadar götüreceğim. Bankanın dekontuna sahte diyorlar. Banka sahte dekont mu düzenler? Özetle şunu çok iyi bilin; bir şirket var, sermayesi 1 sterlin ama 15 milyon dolarlık ortağı var. Bu nasıl bir ticaret? Böyle bir ticareti ben bilmiyorum. Bu ticareti ancak üçkağıtçılar bilir.

Normal tüccar, vatandaş bunu nereden bilecek? Sanayicimiz var, tüccarımız var, esnafımız var, kahvecimiz var, simitçimiz var, çiftçimiz, emeklimiz var. Herkes şu veya bu şekilde bir ticaret yapıyor. En azından gidip fırından bir ekmek alıyor. Böyle bir hokkabazlığı, sahtekârlığı hiç görmedik. Efendim bu bir ticaretmiş, bu nasıl bir ticarettir? Çık bunu millete bir anlat.

‘PARLAMENTER REJİMİ GERİ GETİRMEMİZ GEREK’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2019’a giderken kadınlardan destek istedi. Kadınların sezgisinin güçlü olduğunu belirten Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

“Türkiye’yi bekleyen tehlikeyi en iyi siz biliyorsunuz. Birincisi tek adam rejimi, diğeri demokratik parlamenter sistem. Tek adam rejiminin ne olduğunu görüyorsunuz. Türkiye’nin ne hale geldiğini görüyorsunuz. Türkiye’yi bu çıkmaz sokaktan çıkarmamız gerekiyor.

Demokratik rejimi geri getirmemiz gerekiyor. Huzuru barışı geri getirmemiz gerekiyor. Bu nedenle 2019’a giderken kadınlarımız her kapıyı tek tek çalacak. Her kadını ikna edeceğiz. Senin çocukların var benim de çocuklarım var. Sen huzur istiyorsun ben de huzur istiyorum. Çocuğunu askere huzurla göndermek istiyorsun ben de çocuğumu askere huzurla göndermek istiyorum.

Bunun tek yolu tek adam rejimine karşı çıkmaktır. Hep birlikte tek adam rejimine karşı çıkacağız. Kadınların sezgi gücü yüksektir. Erkekler kahvehaneye gidip öyle bir bakalım diyebilir. Yük sizin sırtınızda. Sizlere güveniyorum. Bu mücadeleyi bu ülkenin kadınlarıyla birlikte götüreceğiz.”

Kılıçdaroğlu, konuşmasını güvenliği sağlayan polis ve askerlere teşekkür ederek tamamladı.

chp kemal kılıçtaroğlu cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan akp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu