Kulisler çalkalanıyor! Sırada o belediyeler var

CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin Mülkiye Müfettişlerinin raporları doğrultusunda görevden alınması sonrası gözler İstanbul'daki iki belediyeye çevrildi.

Kulisler çalkalanıyor! Sırada o belediyeler var
Kulisler çalkalanıyor! Sırada o belediyeler var Kanaltürk Haber

Geçen Cuma İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişlerinin raporları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı, CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'yi açığa aldı. 

1994'teki İSKİ skandalından sonra CHP'li belediyelerdeki en büyük yolsuzluk dosyası olarak nitelendirilen bu iddialarla ilgili soruşturma sonrasında savcının vereceği karara göre yasal süreç belli olacak. İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamayı ve dosyayı inceleyince bu dosyanın daha çok su kaldıracağını söylemek gerek. Kamuoyunda çok tartışılan Buz Rezidans, kanuna aykırı yapılan ve belediyenin milyonlarca lira zarara uğratıldığı Erguvan Parkı, yine imar kanununa aykırı özel okul ile Oda Kule 1 ve 2 konutlarının yanında çok daha ciddi iddia ve tespitlerin olduğu yönünde bilgiler geliyor. 

Kamunun doğrudan ve dolaylı olarak milyarlarca lira (eski para ile katrilyon) zarara uğratılmasının yanında çok daha vahim, ülke güvenliğini tehdit edecek iddialar var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir süre önce Meclis'te yaptığı konuşmada "Yolsuzluk yapan, kanuna aykırı iş yapan hangi Belediye Başkanı olursa olsun yetkimiz dahilinde gözünün yaşına bakmayız" demişti ve zaten 80 milyon da bakanlıktan ve hükümetten bunu bekliyor.

Takvim yazarı Şebnem Bursalı'nın kulislerden edindiği bilgiye göre; bakanlıkça yürütülen araştırma ve soruşturma sadece Ataşehir Belediyesi ile bitmiyor. İstanbul'un çok büyük başka belediyelerin yanı sıra, Ege Bölgesi'nden 2 il ile ilgili de çok yakında yeni gelişmeler olursa şaşırmayın. Anlayacağınız; kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak...

Star'da yer alan habere göre ise Bakanlığın, müfettiş raporlarıyla ortaya çıkarılan yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili bundan sonra da işlem yapmayı sürdüreceği ve yolsuzluklarla öne çıkan diğer belediyelerin de mercek altında tutulmaya devam edeceği belirtildi. İstanbul’da CHP’li Şişli ve Beşiktaş belediyelerinin de haklarında işlem yapılabilecek belediyeler arasında olduğu kulislerde dile getirildi. 

CHP Belediye başkanları Operasyon iski star takvim ataşehir ataşehir belediye başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek