Ebubekir Öztürk skandal izmir marşı açıklaması

Arkadaşlarıyla birlikte arabanın içinde çekilen ve İzmir Marşı'na küfür ettiği görülen Ganyotçu Ebubekir Öztürk, sessizliğini bozdu.

Ebubekir Öztürk skandal izmir marşı açıklaması
Ebubekir Öztürk skandal izmir marşı açıklaması Kanaltürk Haber

İzmir Marşı’na ağır şekilde küfrettiği görüntülerinin ortaya çıkmasıyla infial yaratan ve yurttaşların büyük tepkisini çeken oyuncu Ebubekir Öztürk’e, skandalların adamı Nihat Doğan sahip çıktı. Öztürk, milletten değil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan özür diledi.

‘HAYIR’ DİYENLERE YÖNELİK SKANDAL TEPKİ AÇIKLAMASI

Programın sunucularından İlkay Buharalı, küfürbaz Öztürk’ün “anlaşılması” gerektiğini söyleyerek, İzmir Marşı’nın referandumda ‘Hayır’cıların marşı olarak algılandığını ve Öztürk’ün de buna tepki göstermek için böyle bir şey yaptığını ifade etti. Programdaki skandallar bununla da bitmedi. Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşık olduğunu belirterek, “Sevdiğim değerlere tacizde bulunursa, benim de dengem bozuldu. Recep Tayyip Erdoğan’a aşığım” dedi.

‘DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ!’

İzmir Marşı’na yönelik ettiği küfrün düşünce özgürlüğü kapsamında olduğunu ima eden Öztürk’ün özrü kabahatinden büyüktü: “İnsanlara ‘kuzu’ deyince, Allah’a ve Peygamber’e hizmet eden Cumhurbaşkanı’na ve eşine küfür edildiğinde düşünce özgürlüğü, ben bir laf edince, ne oldu? Bittim. Ben bu memlekette garibim. Ben Erdoğan’a aşığım. Ben hata yaptım. Küfür olmaması gerekiyor. Küfür olduğu için sayın Cumhurbaşkanı’ndan özür diliyorum.”

Nihat Doğan da Öztürk’ün yanlışını bambaşka açıdan değerlendirdi. Doğan, “Erdoğan’ın ismiyle küfür yan yana gelmez” dedi.

Ebubekir Öztürk Nihat Doğan skandal tepki Recep Tayyip Erdoğan İzmir Marşı Cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu