Başkent’te KHK eylemine sert müdahale

Açlık grevindeki Gülmen ve Özakça'nın gözaltına alınmasını protesto eden gruba polis sert müdahale etti. 10 kişi gözaltına alındı.

Başkent’te KHK eylemine sert müdahale
Başkent’te KHK eylemine sert müdahale Kanaltürk Haber

“KHK ile kamudan ihraç edildikleri” için açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın gözaltına alınmasını protesto eden gruba polis müdahale etti.

Kızılay Yüksel Caddesi’nde toplanarak Gülmen ve Özakça’nın gözaltına alınmasını protesto eden grubu polis ekipleri dağılmaları konusunda uyardı. Aralarında CHP milletvekilleri Mustafa balbay ve Ali Haydar Hakverdi ve Veli Ağbaba’nın da olduğu gruba daha sonra çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Yaşanan arbede sırasında 10 kişi gözaltına alındı.

KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMA YAPTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen ve işlerine geri dönmek için açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın gözaltına alınmasıyla ilgili “KHK’ler ile işlerinden olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın çok geç olmadan görevlerine iade edilmelerini diliyorum” dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayımladığı mesajlar, şöyle: “Hükümet, kanunsuzluklara karşı hakkını arayan herkesi tehdit olarak gördüğünü, açlık grevi yapan 2 gencimizi gözaltına alarak kanıtlamıştır. KHK’ler ile işlerinden olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın çok geç olmadan görevlerine iade edilmelerini diliyorum.”

CHP başkent eylem KHK Nuriye Gülmen Semih Özakça ihraç polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu