Şehit Yakınları ile Sanık Yakınları Arasında Arbede Çıktı

"Yurtta Sulh Konseyi" üyelerinin yargılandığı darbe davasında Akın Öztürk ve diğer darbecilerin ifadeleri alındı. Duruşmanın bitip, mahkemenin dağıldığı sırada, Şehit yakınları ile darbecilerin akrabaları arasında arbede çıktı.

Şehit Yakınları ile Sanık Yakınları Arasında Arbede Çıktı
Şehit Yakınları ile Sanık Yakınları Arasında Arbede Çıktı Kanaltürk Haber

15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili aralarında sözde "Yurtta Sulh Konseyi" üyelerinin de bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davanın sonunda şehit yakınları ile sanık yakınları arbede çıktı.

DURUŞMA BİTTİ, ORTALIK KARIŞTI

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki duruşma salonunda görülen ve sabah saatlerinden bu yana gerginliğin sürdüğü davanın ilk duruşmasında sanıklar eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ile eski Kurmay Albay  Ahmet Özçetin savunma yaptı.


Öztürk ile Özçetin'in savunmalarının tamamlanmasının ardından Mahkeme Başkanı Oğuz Dik, davanın bugünkü celsesinin tamamlandığını, davaya yarın devam edileceğini açıkladı.

ŞEHİT YAKINLARI VE SANIK YAKINLARI BİRBİRİNE GİRDİ

Duruşma salonunun boşaltılması esnasında şehit yakınları ile sanık yakınları arasında arbede yaşandı. Sözlü olarak başlayan tartışma bir anda büyüdü. Tarafların birbirlerinin üzerine koşması üzerine polis ekipleri olaya müdahale ederek, taraflar arasında barikat oluşturdu.

Şehit yakınlarının bulunduğu sıralardan sanık yakınlarının bulunduğu alana su şişeleri fırlatıldı.  Polis ekiplerinin yoğun uğraşları sonucunda şehit yakınları salondan çıkarıldı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Çevik kuvvet ekipleri tartışmanın dışarıda da devam etmemesi için cezaevi dışında yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Dışarıya çıkan şehit yakınları tepki göstermeye devam ederek, "Vatan hainlerini beslemeyin, asın. Onların idam edilmesini istiyoruz" dediler.

Yurtta Sulh Konseyi darbe duruşma sanık şehit aileleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu