Başbakan Yıldırım’dan İngiltere mesajı

Başbakan Yıldırım, İngiltere'deki saldırıyla ilgili konuştu. Yıldırım "Bu saldırıyı lanetliyorum. Günümüzde kimse benim ülkem güvenli diyemez" dedi.

Başbakan Yıldırım’dan İngiltere mesajı
Başbakan Yıldırım’dan İngiltere mesajı Kanaltürk Haber

Başbakan Binali Yıldırım, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşhvili  ile ortak basın toplantısında konuştu. Yıldırım, “Birkaç yıl içinde ticaret hacmimizi iki katına çıkarma imkan ve potansiyelimiz var.

Pasaportsuz iki ülke vatandaşlarının birbirilerini ziyaret etmesi ülkelerimizi birbirine yaklaştıran karardır. Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye olarak enerji ve ulaştırma alanında gerçekleştirdiğimiz projeler, işbirliğinin bölgesel anlamda ne kadar anlam taşıdığını göstermektedir. Önümüzdeki yıllarda da ilişkilerimizi daha da derinleştirmek kararlılığındayız.

Türkiye, Gürcistan ile ilişkilerinde Gürcistan toprak bütünlüğü ve egemenlik haklarına zarar gelmemesine önem verir. Gürcistan ile ilişkilerimizin ekonomi altyapı başta olmak üzere ikili işbirliğine dair diğer spesifik boyutlarıyla ilgili olarak bugün ciddi değerlendirmeler yapıp kararlar aldık. İlk olarak ticaret hacmimizi arıttırma yönünde ekonomi bakanlarımız müşterek komitesinin toplantısını sürdürme kararı aldılar. Adli yardımlaşma konusunda da belge imzalandı, siber koruma ve güvenlik konusunda da anlaşma imzalandı” dedi.

İNGİLTERE’DEKİ TERÖR SALDIRISI

Başbakan Yıldırım, “Dün gece Manchester´da düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler, yaralılar oldu. Dost ve müttefikimiz Birleşik Krallığa, ölenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum, yaralılara şifalar diliyorum. Bu saldırıyı lanetliyorum. Terörden en fazla bedel ödeyen bir ülkeyiz. Terör küresel tehdittir, terörle mücadele de küresel olmalıdır. Günümüzde kimse benim ülkem güvenli diyemez. Böyle denirse terörle mücadelede zafiyet yaşanma ihtimali ortaya çıkar” dedi.

bin ali yıldırım başbakan Giorgi Kvirikaşhvili İngiltere saldırı anı lanetliyorum terör saldırısı DHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Burak başaran     2017-05-23 İyi olmuş keferelere helal sana başkan her zaman yanındayız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek