Manchester saldırısındaki terörist için flaş iddia: Polise şikayet edildi.

İngiltere'de Müslüman topluluğu için çalışan bir sosyal hizmetler görevlisi Abedi'yi tanıyan iki kişinin kendisini polisin anti-terörizm hattına şikayet ettiğini fakat bundan bir sonuç alınamadığını söyledi.

Manchester saldırısındaki terörist için flaş iddia: Polise şikayet edildi.
Manchester saldırısındaki terörist için flaş iddia: Polise şikayet edildi. Kanaltürk Haber

Görevli, zanlının radikal ve şiddet içeren görüşlerinden rahatsız olan kişilerin ayrı ayrı şikayetlerde bulunduğunu anlattı.

BBC'nin edindiği bilgilere göre Abedi bu yılın başlarında Manchester'da bulunduğu sırada insanlara bir amaç uğruna ölmenin değerinden bahsetti ve Libya'daki çatışma ile intihar saldırıları hakkında radikal açıklamalar yaptı.

İsmini vermek istemeyen görevli, şikayeti yapan kişilerin Abedi'yi kolejden beri tanıdıklarını ve "intihar bombacısı olmanın normal olduğunu" söylemesi nedeniyle "terörü desteklediğinden şüphelendiklerini" belirtti.

POLİS YORUM YAPMADI

Abedi'yi şikayet eden arkadaşları onunla tartışarak fikrini değiştirmeye çalışsa da başarılı olamadı.

Sosyal hizmetler görevlisi BBC'ye "herkes Müslümanların böyle kişileri yetkililere bildirmediklerini söylüyor ama bu örnek Müslümanların adım attıklarını ve endişelerini dile getirdiklerini gösteriyor".

Telefon aracılığıyla yapılan şikayetlerin beş yıl önce yapıldığı, Abedi'nin o dönemde okulu bıraktığını, esrar içip Güney Manchester'lı çetelerle takıldığı düşünülüyor.

Manchester polisi ise bu iddialar konusunda yorum yapmaktan kaçındı.

flaş iddia Manchester saldırısındaki terörist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu