Manisa'da Askeri Birlikte Enfeksiyon: 1 Asker Öldü, 350 Asker Hastanede

Manisa'da 1. Piyade Er Eğitim Tugayı'nda enfeksiyondan etkilenen 350 asker, çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken, 1 asker hayatını kaybetti.

Manisa'da Askeri Birlikte Enfeksiyon: 1 Asker Öldü, 350 Asker Hastanede
Manisa'da Askeri Birlikte Enfeksiyon: 1 Asker Öldü, 350 Asker Hastanede Kanaltürk Haber

Manisa'da 1.  Piyade Er Eğitim Tugayı'nda enfeksiyondan etkilenen 350 asker, çeşitli hastanelere kaldırıldı. 54 askerin durumu ciddiyetini korurken, hastanede tedavi altına alınan  Piyade Er Hüsnü Özel yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

350 ASKER, ÇEŞİTLİ HASTANELERE SEVK EDİLDİ

Manisa Valisi  Mustafa Hakan Güvençer enfeksiyon rahatsızlıklarından dolayı son 3 günde 350 askerin hastanelere sevk edildiğini açıkladı.  Manisa'nın  Yunusemre ilçesindeki 1.  Piyade Er Eğitim Tugayı'nda önceki gün meydana gelen ve sebebi henüz tespit edilemeyen enfeksiyon nedeniyle  Kırşehir'in  Mucur nüfusuna kayıtlı  Piyade Er Hüsnü Özel bu gece saat 01.40'da kaldırıldığı  Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden askerin cenazesi, oğlunun Cuma günü yapılacak yemin töreni için gelen annesi Gülhan Özel tarafından askeri törenle  İzmir  Adli Tıp Kurumu'ndan teslim alındı. Hayatını kaybeden Özel'in babası  Recep Özel'in 2 yıl önce pankreas rahatsızlığından dolayı hayatını kaybettiği öğrenilirken, cenazeyi teslim alan aile gözyaşlarına hakim olamadı.

54 ASKERİN DURUMU CİDDİ

Kışlada yaşanan enfeksiyondan dolayı bir askerin de Merkezefendi Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi altında olduğu öğrenilirken, durumu ciddi olan 54 askerin de  Manisa Devlet Hastanesi ve Merkezefendi Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin sürdüğü bildirildi. 1.  Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında enfeksiyondan çok sayıda askerin etkilendiği ve Tugay Komutanlığı içindeki 5. Koğuşun revire çevrilerek doktor ve hemşireler tarafından birlik içinde de tedavilerin yapıldığı öğrenildi.

TUGAY İÇİNDE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Manisa'nın  Demirci ilçesinde bulunan  Manisa Valisi  Mustafa Hakan Güvençer yaptığı açıklamada, " Manisa 1.  Piyade Er Eğitim Tugayımızda acemi er eğitimini tamamlayıp yarın yemin merasimiyle dağıtıma çıkacak yaklaşık 6 bin erimizin barındığı batı kışla ve doğu kışlamızda 23 Mayıs ve 24 Mayıs günlerinde şimdilik sadece bakteriyel bir bağırsak yolları enfeksiyonu teşhisi koyduğumuz bir rahatsızlık tespit edildi. Bu rahatsızlık sebebiyle 23 Mayıs, 24 Mayıs ve 25 Mayıs bugün tarihleri itibariyle tüm sağlık birimlerimize toplam 350 askerimiz sevk edildi. Bir taraftan bu çocuklarımızın tedavileriyle ilgilenilirken, öte yandan bu bakteriyel enfeksiyonun kaynaklanma sebebini bulmak için de tüketim maddelerinden örnekler alınarak laboratuvara gönderildi. Kuvvetle muhtemel bu akşama kadar bir işaret verir. Ama şu anda bu bakteriyel enfeksiyonun kaynağı konusunda bir tespit sahibi değiliz. Bu sabahtan itibaren Tugay Komutanlığında sağlık teşkilatımız bir kriz masası kurdu. Orada  Manisa Valiliğimizin emriyle bir koğuş revire dönüştürüldü. " dedi.

"ENFEKSİYONUN KAYNAĞINI BİLMİYORUZ"

Enfeksiyonun kaynağı hakkında bilgi sahibi olmadıklarını aktaran  Vali Güvençer şunları söyledi: "Şu anda sadece tıbbi anlamda bir bakteriyel enfeksiyonla karşı karşıyayız. Ama bu bakteriyel enfeksiyonun kaynağı ve sebebinin ne olduğu konusunda bir şey söylemek mümkün değil. Belki laboratuvar tetkikleri sonrasında bir işaret alabiliriz. Ama şu an bir zehirlenme değil bu enfeksiyon. Ama bu enfeksiyonun kaynağı konusunda bir bilgi sahibi değiliz."

enfeksiyon asker Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek