Darbe Davasının En Kritik İsmi Mehmet Partigöç'ün Avukatı Duruşmaya Gelmedi

Darbe girişiminin en kritik isimlerinden Mehmet Partigöç'ün avukatı duruşmaya gelmedi. Partigöç'ün savunması da bu nedenle alınamadı.

Darbe Davasının En Kritik İsmi Mehmet Partigöç'ün Avukatı Duruşmaya Gelmedi
Darbe Davasının En Kritik İsmi Mehmet Partigöç'ün Avukatı Duruşmaya Gelmedi Kanaltürk Haber

Darbe girişimi sırasında,  Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlerle ilgili aralarında sözde 'Yurtta Sulh Konseyi' üyelerinin de bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davada, bugün savunma yapması beklenen sanık Mehmet Partigöç'ün avukatı duruşmaya gelmediği için savunması alınmadı.

MAZERET BİLDİRMEDEN DURUŞMAYA GELMEDİ

Ankara 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından  Sincan Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi'ndeki mahkeme salonunda görülen duruşmada, bugün darbenin planlayıcılarından olduğu iddia edilen eski Tuğgeneral Partigöç savunması alınacaktı; ancak Partigöç'ün avukatı mazeret bildirmeden duruşmaya gelmedi.

AVUKAT HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Mahkeme Başkanı'nın savunmasını yapmasını istediği sıradaki sanıkların bazılarının da avukatlarının mahkemede olmaması üzerine bir süre duruşma başlamadı. Bunun üzerine mahkeme heyeti, mazeret bildirmeden duruşmaya gelmeyen Partigöç'ün avukatı hakkında suç duyurusunda bulunulmasına ve gün boyu duruşmaya gelmemesi halinde barodan yeni avukat atanmasının istenmesine karar verdi. Duruşmada, sanık Hakan Evrim'in savunma yapması bekleniyor.

 

EŞİNE YAZDIĞI NOTTA İTİRAF ETMİŞTİ

Mehmet Partigöç eşine yazdığı notla darbe girişimini itiraf etmişti.

İşte o not:

 

HAKİM UYARDI

Bazı sanıklar ise müdafi avukatının hazır bulunmasına rağmen 'hazır değilim' diyerek savunma yapmak istemedi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Dik, "Bugünden sonra savunmasını yapmayan susma hakkını kullanmış olacak. Ben iddianameyi size 2 ay öncesinden tebliğ ettim. Beyanını alır çıkarız. Çocuk oyuncağı değil bu. Gelmeyen avukat hakkında da suç duyurusunda bulunacağız" diyerek uyarıda bulundu.

Dik, Baro tarafından görevlendirilen ve görevini yapmayan müdafiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Cuma günkü duruşmada dinlenen eski Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral İlhan Talu, Partigöç'ün isminin MİT'ten gelen FETÖ'cü listesinde yer aldığını söyle

darbe dava mehmet partigöç savcı hakim avukat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu