TEOG sonuçları açıklandı! E-Okul sonuç sorgulama

Haftalardır büyük bir merakla beklenen TEOG sonuçları açıklandı. Güzel bir gelecek hayali kuran ve iyi bir liseye geçiş yapmak isteyen öğrenciler sonuçların açıklanması ile E-Okul ve MEB'in resmi sitesine hücum etti. TEOG sınav sonuçlarınızı öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

TEOG sonuçları açıklandı! E-Okul sonuç sorgulama
TEOG sonuçları açıklandı! E-Okul sonuç sorgulama Kanaltürk Haber

TEOG sonuçları açıklandı, yüzbinlerce öğrencinin merakı sonlandı. İyi bir lise eğitimi için girilen TEOG sınavının sonuçlarının açıklanması ile birlikte 8. sınıf öğrencileri E-Okul ve MEB’in sitesine hücum etti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) saat 10.00’da öğrenciler ve veliler için büyük bir öneme sahip olan sınavın sonuçlarını açıkladı. TEOG sonuçlarını sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

TEOG SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ”Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir. Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

E OKUL VBS GİRİŞ

MEB GİRİŞ

Sınav sonuçlarına nasıl itiraz edilir?

Sınav sonuçlarına itiraz için sistem üzerinden işlem yapılabilmektedir. Öğrencinin girdiği sınavda itiraz edebilme hakkına sahiptir. MEB bunun için bir takım şartlar istemektedir. Şartlar için “Tüm alanları doğru ve eksiksiz doldurmanız ve itiraz konunuzu doğru seçmeniz, işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasına neden olacaktır. Ders isimlerini, kitapçık türünüzü ve soru itirazlarında soru numarasını mutlaka belirtiniz.” yazısı gözükecektir. Öğrenci itiraz için T.C. Kimlik Numarası, cüzdan seri no'su, güvenlik kodu ile giriş yapabilir, öğrenci sınav sonuçlarına itiraz edebilir.

TEOG sonuşları E-okul MEB MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI sınav sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
İlişkiye girdiği adamın, penisini ısırdı
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek
Ehliyet ve pasaport alacaklar için süre uzatıldı. Dikkat! İşlemler bir süre daha Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılabilecek