1,5 Milyar TL'lik Mobil Haberleşme Altyapı İhalesini AVEA ve Vodafone Kazandı

Mobil haberleşme altyapısı olmayan yerleşim yerlerine gerekli altyapıyı ihaleyi kazanan AVEA ve Vodafone yapacak. İhale büyüklüğü ise 1.5 milyar TL olarak açıklandı.

1,5 Milyar TL'lik Mobil Haberleşme Altyapı İhalesini AVEA ve Vodafone Kazandı
1,5 Milyar TL'lik Mobil Haberleşme Altyapı İhalesini AVEA ve Vodafone Kazandı Kanaltürk Haber

Türk Telekom, mobil haberleşme altyapısı olmayan yerleşim yerlerine altyapı kurulması ve işletilmesi ihalesi en düşük teklifi veren AVEA ve Vodafone iş ortaklığına kaldığını duyurdu. İhale büyüklüğü 1.5 milyar TL olarak belirtildi.

KDV HARİÇ 1,59 MİLYAR TL

Açıklamaya göre, ihalenin bedeli KDV hariç 1.59 milyar TL oldu. İhale bedelinden ortaklık payına düşen kısım 809.4 milyon TL. Bu sabah KAP'a yapılan açıklamada, "1 Haziran 2017 tarihinde ihalenin, verilen en düşük teklifi sunan  Avea ve Vodafone iş ortaklığı üzerinde kaldığı tarafımıza iletilmiş olup ihaleye ilişkin sözleşmenin yasal prosedürlerin tamamlanması sonrasında imzalanması planlanmaktadır" denildi.

BİN 472 YERLEŞİM YERİNE ALTYAPI GÖTÜRÜLECEK

Türk Telekom 13 Mart 2017'de bağlı ortaklığı  Avea'nın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve mobil haberleşme altyapısı olmayan bin 472 adet yerleşim yerine 3 yıllık proje süresi içerisinde mobil haberleşme altyapı kurulması ve işletilmesini içeren İhale'ye Vodafone ile birlikte teklif verdiğini açıklamıştı.

vodafone avea türk telekom ihale mobil haberleşme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiğli şehitlerine veda
Çiğli şehitlerine veda
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu
Kısıklı Meydanı, “Kısıklı Milli İrade Meydanı” oldu